Bloczki i pustaki keramzytowe

Z keramzytobetonu produkuje się różne detale do budowy ścian: pustaki szczelinowe oraz bloczki z wkładką termoizolacyjną przeznaczone do wznoszenia ścian jednowarstwowych, a także wymagające ocieplenia bloczki pełne, z których buduje się ściany dwu- i trójwarstwowe.

Bloczek keramzytowy

Ściany z pustaków charakteryzują się wysokimi właściwości termoizolacyjnymi i akustycznymi, płynnie regulują temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach, są niepalne, odporne na działanie grzybów i pleśni oraz na na gryzonie. Są przyjazne dla ludzi i zwierząt

  • Powierzchnie detali keramzytowych są chropowate, dzięki czemu tynk dobrze przylega. Rezygnując z tynkowania można zachować "zdobną" fakturę ściany, malując ją jedynie farbą elewacyjną.
  • W bloczkach keramzytobetonowych ocieplanych styropianem powierzchnie boczne są profilowane na zamek. Podczas murowania dokładnie wypełnia się je zaprawą ciepłochronną, aby zapobiec ucieczce ciepła. Wykończenie ściany można wykonać w dowolny sposób, np. okrywając ją tynkiem cementowo-wapiennym.
  • W bloczkach z wkładką styropianową warstwy ocieplające są tak ukształtowane, aby nie powstawały mostki termiczne. Dwie warstwy styropianu dochodzą do krawędzi bloczka, dzięki czemu nie ma przerw w izolacji na stykach sąsiadujących elementów. Ściany takie muruje się na cienkościennej zaprawie ciepłochronnej. Bardzo niska nasiąkliwość i mrozoodporność materiału umożliwia otynkowanie ścian w dowolnym czasie po wymurowaniu.

Szczegółowych informacji na temat
produktów, cen oraz możliwości współpracy
udziela nasz dział handlowy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź ile zyskasz.