Silikaty

Silikat

Wyroby silikatowe produkowane są z niemal identycznych surowców jak beton komórkowy, tzn. z wapna, piasku i wody, jednak odmienna technologia wytwarzania sprawia, że materiał ten posiada zupełnie inne właściwości. Bardzo dobrze pochłania on dźwięk, jest "oddychający" - co zapobiega kondensacji pary wodnej i zawilgoceniom oraz ma dużą zdolność do magazynowania ciepła - zimą daje to konkretne oszczędności na zużyciu energii cieplnej, a latem przynosi przyjemny chłód i świeżość.

Silikat oferowany jest w postaci bloczków pełnych lub drążonych, cegieł zwykłych i elewacyjnych, kształtek wentylacyjnych i nadprożowych.
Dostępne są również materiały ścienne z ukształtowanymi na ścianach bocznych wpustami i wypustami, co pozwala nie tylko na wyeliminowanie konieczności nakładania zaprawy na spoiny pionowe, ale ułatwia również uzyskanie równej i gładkiej powierzchni ściany. Elementy ścienne wytwarzane są w dwóch typowych wymiarach, bazujących na wymiarach cegły znormalizowanej (25 x 6,5 cm) lub wymiarach modularnych (38 x 19 cm).
Technologia produkcji pozwala na uzyskanie wysokiej dokładności wymiarów, co bardzo ułatwia prace murarskie i redukuje koszty.


Szczegółowych informacji na temat
produktów, cen oraz możliwości współpracy
udziela nasz dział handlowy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź ile zyskasz.