Wiązary prefabrykowane

Projektowanie, produkcja i montaż.

Prefabrykacja wiązarów

Wykonanie dachów tradycyjną metodą ciesielską wymaga dużego nakładu czasu i zatrudnienia wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Dlatego też powstają więźby z gotowych elementów.
Konstrukcje prefabrykowane znajdują szerokie zastosowanie w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej (hale, magazyny, markety) oraz obiektach gospodarstwa wiejskiego.

Stosowanie ich daje duże korzyści. Przede wszystkim znacznie skraca się okres budowy i obniżają się jej koszty.

  • Zastąpienie stropu betonowego dolnym pasem wiązaru już daje oszczędności; ponadto możliwe jest zastosowanie lżejszych, a więc tańszych ścian i fundamentów.
  • Użyta technologia i komputerowa optymalizacja konstrukcji zmniejsza do 30-40% zużycie tarcicy w stosunku do tradycyjnych konstrukcji ciesielskich.
  • Wiązary z litego drewna dają możliwość tworzenia konstrukcji o znacznych rozpiętościach - nawet do 30 m - i są znacznie tańsze niż stal, żelazobeton czy drewno klejone.
  • Montaż jest szybki i łatwy, a zakres robót montażowych mniejszy niż przy zastosowaniu innych materiałów. Dostawa w ustalonym terminie eliminuje konieczność składowania materiału na placu budowy.
  • Proces technologiczny wymusza stosowanie wysokiej jakości tarcicy, co ma duże znaczenie dla jakości i trwałości obiektu.

Prefabrykacja wiązarów

Wystarczy, że nadeślą Państwo gotowy projekt budowlany lub jedynie określoną przez konstruktora na rysunkach geometrię obrysu wiązara i warunki obciążeniowe a my przygotujemy projekt dachu. W przypadku braku takiej dokumentacji opieramy się na podanych przez Klienta podstawowych informacjach o planowanej inwestycji, takich jak wymiary obiektu, ilość połaci dachu, rodzaj pokrycia, rodzaj poddasza itp.

Wycena dokonywana jest bezpłatnie, a Państwo już na tym etapie dysponujecie informacją, jaki będzie koszt dachu. Po akceptacji Klienta wykonywana jest dokumentacja techniczna i odbywa się przygotowanie przedmiotu zamówienia.

Oferujemy także usługi montażowe. Klienci, którzy będą samodzielnie montować, otrzymują wszelką niezbędną dokumentację.

Prefabrykacja wiązarów

Dodatkowo proponujemy pokrycia dachowe. Pomożemy w wyborze i doradzimy.


Szczegółowych informacji na temat
produktów, cen oraz możliwości współpracy
udziela nasz dział handlowy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź ile zyskasz.