Izolacje

Aby nie być narażonym na przykre niespodzianki, już na etapie projektowania domu należy przewidzieć, jakie materiały izolacyjne zostaną użyte podczas jego budowy. Dotyczy to wszystkich rodzajów izolacji, a więc termicznej, akustycznej i wodochronnej. Wszelkie niedociągnięcia w tym zakresie, które wyjdą na jaw podczas eksploatacji obiektu, są kosztowne i kłopotliwe do usunięcia.

W zależności od miejsca i warunków montażu do izolacji termicznej i akustycznej używana jest wełna mineralna lub szklana, styropian bądź folie refleksyjne. Dobór materiałów powinien z jednej strony spełniać wymogi sztuki budowlanej i obowiązujących przepisów, a z drugiej uwzględniać stronę finansową (zarówno na etapie budowy jak i eksploatacji) oraz komfort użytkowania.
Przykładowo wełna charakteryzuje się lepszą izolacyjnością akustyczną i paroprzepuszczalnością niż styropian. Ocieplanie budynku wełną jest jednak droższe od ocieplania styropianem. Z kolei ten ostatni jest nienasiąkliwy i nie traci swoich właściwości cieplnych ani akustycznych pod wpływem wilgoci, natomiast uniemożliwia oddychanie ścianom z materiałów paroprzepuszczalnych.
Producenci proponują zarówno materiały do ogólnobudowlanych zastosowań jak i specjalistyczne, przeznaczone do montażu na poszczególnych elementach domu, a także rozwiązania systemowe.

Wśród materiałów termoizolacyjnych warto zwrócić uwagę na nową generację produktów, jaką są folie refleksyjne. Ich działanie jest oparte na prawie całkowitym blokowaniu promieniowania podczerwonego, które aż w 75% jest odpowiedzialne za ubytki ciepła.

Polecamy ISOBOOSTER. Cieńsza izolacja, więcej korzyści. Bardzo prosty, szybki i przyjazny w układaniu (nie pyli, niepotrzebne są specjalistyczne narzędzia). Znakomity do izolowania miejsc trudno dostępnych i mostów termicznych. Można łączyć z innymi materiałami. Nie wymaga stosowania folii paroizolacyjnych i wiatroizolacyjnych. Korzystny cenowo.


Szczegółowych informacji na temat
produktów, cen oraz możliwości współpracy
udziela nasz dział handlowy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź ile zyskasz.