Folie

Folia

Folia budowlana znajduje zastosowanie niemal na każdym etapie budowy domu. Służy do izolacji ław fundamentowych, ochrony przed zawilgoceniem, osłony stolarki okiennej, izolacji termicznej i akustycznej oraz zabezpieczania połaci dachowych. Typowym kolorem jest czarny, ale występuje też w kolorze niebieskim lub jako folia bezbarwna. Grubość: od 0,1 do 0,5 mm.

Folia paroizolacyjna stanowi ochronę materiału izolacyjnego przed zbytnim zawilgoceniem. Jest niezbędna na ocieplonym poddaszu użytkowym. Ułożona pomiędzy ociepleniem a płytami gipsowo-kartonowymi zatrzymuje parę wodną powstającą wewnątrz domu.
Folie są produkowane z polietylenu. Droższy wariant to folia paroizolacyjna ze z ekranem z aluminium - ciężka ale bardzo wytrzymała i najszczelniejsza.

W domu o konstrukcji szkieletowej zarówno drewnianej, jak i stalowej paroizolację układa się również w ścianach - od wewnątrz i stropach - od spodu. Także w domu murowanym, w którym występują drewniane stropy, warto od spodu zabezpieczyć je folią paroizolacyjną. Również lekkie szkieletowe ścianki działowe wygłuszone wełną, oddzielające pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych, trzeba od strony pomieszczenia ogrzewanego zabezpieczyć folią paroizolacyjną.

Polecamy specjalną folię na dachy zielone.


Szczegółowych informacji na temat
produktów, cen oraz możliwości współpracy
udziela nasz dział handlowy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź ile zyskasz.