Papy

Papa

Papy to izolacja chroniąca przed wilgocią czy wodą opadową.

Papy z asfaltu tradycyjnego na tekturze lub welonie szklanym stosuje się coraz rzadziej. Używane są wyłącznie do napraw pokryć z tego samego materiału oraz do napraw dachów w trakcie remontu. Są tanie, ale nietrwałe, mocuje się je mechanicznie stosując lepik, co jest dość uciążliwe.

Papy asfaltowe oksydowane z osnową z tektury (bardzo rzadko welon szklany lub tkanina szklana) są w użyciu od lat i stosunkowo tanie. Mają jednak sporo ograniczeń. Z powodu ich dużej sztywności nie można ich układać w temperaturze niższej niż 5°C. Są nieodporne na promieniowanie UV, dlatego wykonane z nich pokrycia wymagają konserwacji.

Papy modyfikowane można układać prawie przez cały rok. Są giętkie w niskich temperaturach, nawet przy -5°C i odporne na wysokie temperatury. Są elastyczne i wytrzymują znaczne odkształcenia. Nawet jeśli osnowa ulegnie rozerwaniu, nie oznacza to przerwania ciągłości hydroizolacyjnej papy. Odporność na promieniowanie UV powoduje, że starzeją się bardzo wolno, stąd nie wymagają konserwowania.

W ofercie posiadamy papy produkcji firm Swisspor, Izolacja - Matizol, Werner.


Szczegółowych informacji na temat
produktów, cen oraz możliwości współpracy
udziela nasz dział handlowy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź ile zyskasz.