Izolacje nowej generacji - folie refleksyjne

ISOBOOSTER

Isobooster produkt

Polecamy nowoczesną, całkowicie unikatową technologię, zapewniającą niespotykane dotąd na ryku materiałów izolacyjnych parametry termiczne. Materiał ten to połączenie folii bąbelkowej PE o specjalnie dobranym składzie oraz, mającej ściśle określone parametry, foli pokrytej aluminium. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi 0,010-0,012 [W/m*K].

Niewielka waga i bardzo małe przekroje poprzeczne dają możliwość różnorodnych zastosowań. Isobooster jest bezkonkurencyjny w budownictwie mieszkaniowym zarówno w nowych obiektach, jak i dla celów termomodernizacji (ściany, stropy, dachy, poddasza), przemysłowym, pomieszczeniach wellness i SPA, saunach, basenach, chłodniach itd.

Istnieje możliwość stosowania kilku warstw jak i łączenia z innymi materiałami izolacyjnymi. Pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni w przegrodzie budowlanej, ponieważ system o grubości 4 cm zastępuje np. 13-14 cm wełny mineralnej. Ma to szczególne znaczenie choćby w konstrukcjach dachów czy ścian szczelinowych lub termomodernizacji istniejących budynków. Znakomicie sprawdza się jako izolacja miejsc trudno dostępnych i mostów termicznych. Nie wymaga stosowania folii paroizolacyjnych i wiatroizolacyjnych.

Montaż jest prosty, bez używania specjalistycznych narzędzi. Wystarczą nożyce lub nóż, taśma uszczelniająca i taker. Nie uczula, nie podrażnia, nie pyli.

W ocenach specjalistów jest to produkt o najlepszym stosunku wydajności do ceny wśród dostępnych na rynku budowlanych materiałów izolacyjnych.

Więcej informacji można znaleźć w broszurce - do pobrania.


ALUFOX

Alufox

Alufox to pięciowarstwowa mata termoizolacyjna z pianki polietylenowej o grubości 5 mm pokryta obustronnie warstwą folii polietylenowej i aluminium.

Jedna rolka tego materiału (60 m2 / 15 kg / 0,3 m3) zastępuje 6 m3 wełny lub styropianu. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi 0,034 [W/m.K]. Szerokość rolki (120 cm) została dostosowana do technologii płyt gipsowo-kartonowych, co w sposób istotny ułatwia i przyśpiesza montaż, jak również obniża jego koszt.

Znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i obiektów rolniczych jako izolacja:

 • zewnętrzna dachów pod pokrycie (np. dachówki), konstrukcji stalowych budynków oraz jako wypełnienie elewacji warstwowych;
 • wewnętrzna przegród warstwowych, stropów i stropodachów, posadzek;
 • instalacji, przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
 • przestrzeni magazynowych, które należy chronić przed promieniowaniem słonecznym, hal produkcyjnych;
 • w rolnictwie (kurniki, obory, tuczarnie), gdzie komfort termiczny wpływa na koszty hodowli.

Zalety:

 • ekonomiczna i lekka;
 • bezpieczna, łatwa i przyjemna w montażu;
 • doskonała bariera termiczna: odbijają obustronnie 85% promieniowania cieplnego;
 • nie zawiera związków toksycznych ani rakotwórczych;
 • odporna na rozwój grzybów, pleśni i bakterii;
 • obecność wilgoci w powietrzu nie ma wpływu na sprawność termoizolacyjną.
Alufox

Montaż jest niezwykle prosty. Maty docina się nożem do tapet i mocuje za pomocą pistoletu zszywającego (jeśli montujemy do drewna), blachowkrętów (w przypadku montażu bezpośrednio na stelażu płyt gipsowo-kartonowych) lub kleju silikonowego i wkrętów do blachy (stelaż metalowy). Złącza mat oklejamy aluminiową taśmą samoprzylepną sprzedawaną łącznie z matami.


Szczegółowych informacji na temat
produktów, cen oraz możliwości współpracy
udziela nasz dział handlowy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź ile zyskasz.